środa, 24 lutego 2016

Michałek przygotowuje występ

     Michałek w szkole najchętniej tylko by się bawił (bo wiadomo, zabawa jest najważniejsza), ale od czasu do czasu musi się też czegoś pouczyć, a nawet zrobić coś "dla chętnych". Na szczęście zazwyczaj udaje mi się przykre konieczności naukowe zamienić w całkiem dobrą zabawę. Tak stało się z przygotowaniem do konkursu recytatorskiego.
  
     Michaś nie był zachwycony perspektywą uczestniczenia w nim, szczególnie, że niedawno uczył się na pamięć dość trudnego tekstu na szkolne przedstawienie. Pani miała jednak inne zdanie na ten temat i była przekonana, że Michałek nie marzy o niczym innym, jak występ w konkursie.

     Wzięliśmy się do roboty - tekst jest już opanowany i pracujemy nad głosem i inscenizacją. Dzisiaj wykorzystaliśmy kamerę, żeby Michałek zobaczył się i usłyszał siedząc przed monitorem. Zobaczcie sami, jak mu poszedł występ przed podstępnym okiem kamery:


     I zdziwił się Michałek, że zamiast "kury" słyszy "kulę". Zauważył też, że widzowie nie widzą jego jajka, które wykonał samodzielnie. Do poniedziałku zdążymy jeszcze poćwiczyć.:) I ugotujemy na występ prawdziwe jajko, w które wcieliła się dzisiaj mandarynka.

    Dzięki własnoręcznemu robieniu jajka występującego w recytacji, rekwizytom, kamerze i moim aktorskim wygłupom (tych uwieczniać nie zamierzam), całe przygotowanie konkursowe zamieniło się w zabawę. A zabawa jest najważniejsza.:) 

     W poniedziałek trzymajcie kciuki za Michałkowy występ.:)

8 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Trzymajcie, trzymajcie, bo Michałkowi czasem ginie jakieś słowo i przerwa staje się niebezpiecznie dłuuuga. A liczy na zwycięstwo... W "Świetliku" też bierze udział.:)

   Usuń
  2. Doświadczenia się udały?

   Usuń
  3. A tego to nie wiem... Widocznie nie wszystkie informacje do mnie docierają...

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Wystąpił, podobało się zarówno jemu, jak i obserwatorom. Wszyscy się dobrze bawili i dostali batoniki.:) Wygrały dzieci z najstarszych klas - nic dziwnego:)

   Usuń
 3. :) To gratuluję - pierwsze koty za płoty :)

  OdpowiedzUsuń