niedziela, 20 sierpnia 2017

W porannej mgle

konie we mgle
     Na Orawie większość sierpniowych poranków zaczynała się od mgieł, które spowijały świat, powolutku ustępując słonecznym promieniom i zasilając wilgocią ściółkę leśną i trawę na końskim pastwisku. W tym roku susza wypaliła resztki wilgoci z ziemi i zamglony poranek trafił się raz - dzień wcześniej gdzieś nad Tatrami przechodziła burza, której powiew przyniósł nam odrobinę popołudniowego chłodu i wystarczająco dużo wilgoci, aby poranek uczynić magicznym.

konie we mgle
     Przez wszystkie upalne dni (czyli przez większość wakacji)  wypuszczałam konie na pastwisko jeszcze przed świtem, żeby w chłodzie i bez insektów zdążyły poskubać nieco trawy. Mglisty poranek zastał je na wybiegu.
konie we mgle
    Kiedy się rozwidniło, poszłam pofocić moje kopytniaczki w tych urokliwych okolicznościach przyrody. Latona odmówiła jednak współpracy i kiedy tylko mnie zobaczyła, ruszyła w moją stronę i już mnie nie opuściła. A z takiej odległości mogłam co najwyżej zrobić ujęcie ucha, oka czy kawałka kopyta.
konie we mgle
     Ramzes podążył za Latoną, ale widząc, że nic od niego nie chcę, szybko zajął się skubaniem trawy.
konie we mgle
konie we mgle
     Latona odprowadziła mnie do wyjścia z pastwiska i zgarniając po drodze Ramzesa rozpoczęła proces wyjadania najlepszej trawy, czyli tej rosnącej po drugiej stronie płotu.
konie we mgle
konie we mgle
     Zanim opadła mgła, razem z Latoną i Julka ruszyłyśmy do pracy. Efektem porannego wyjazdu był nie tylko udany trening, ale i kilka fotek.
konie we mgle
konie we mgle
konie we mgle
konie we mgle
     Kiedy kończyłyśmy jazdę, po mgłach pozostało już tylko wspomnienie. Może jeszcze przed końcem wakacji trafi się taki uroczy poranek.
konie we mgle

2 komentarze:

 1. Cudowne zdjęcia zrobiłaś dla dziewczyny a ostatnie najlepsze chyba jeśli chodzi o konia,piękne,pozdrawiam twoje zwierzaki i kurę Magdalenę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozdrawiam serdecznie w imieniu całej menażerii + wszystkich zwierzaków podwórkowych ze szczególnym uwzględnieniem Magdaleny.:)
   Jula będzie miała fajną zdjęciową pamiątkę z Lipnicy.:)

   Usuń